Reklama
Reklama

Waldemar Witkowski podczas debaty TVP przyznał, że jest za adopcją dzieci przez pary homoseksualne

fot. WTK, archiwum
fot. WTK, archiwum

Waldemar Witkowski jest jedynym poznaniakiem ubiegającym się o urząd prezydenta RP.

W środę wieczorem w TVP zorganizowana została debata, w której udział wzięli wszyscy kandydaci na urząd prezydenta RP. Podzielono ją na pięć bloków tematycznych. Każdy z kandydatów miał minutę na odpowiedź, na koniec każdy miał również minutę na swoją swobodną wypowiedź.

Wśród 11 kandydatów znalazł się również poznaniak - Waldemar Witkowski ,szef ogólnopolskiej Unii Pracy, były wicewojewoda wielkopolski. Poproszono mnie o to żebym startował na urząd prezydenta - prosili mnie spółdzielcy, pracobiorcy i polskie partie lewicowe, dlatego, że chcieli innej Polski - tłumaczył Waldemar Witkowski.

Pierwsze pytanie dotyczyło uchodźców. Waldemar Witkowski stwierdził, że nie ważne gdzie ktoś się urodził - należy mu pomagać. Dziwię się, że dyskutujemy nad czymś, co powinno być naturalną chęcią pomocy. Czy bać się tych ludzi, którzy w niesprawiedliwej wojnie stracili rodziny, mają dzieci, które ciężko im wychować - należy im pomagać - mówił Witkowski.

W pytaniu dotyczącym religii w szkołach szef Unii Pracy mówił, że chciałby, aby takie lekcje odbywały się poza szkołami - w salkach katechetycznych. Jego zdaniem część dzieci, które nie uczestniczą w takich lekcjach są w szkole stygmatyzowane i "przymuszane do siedzenia w kątach".

Kolejne zadane przez prowadzącego debatę Michała Adamczyka pytanie dotyczyło małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci. Jak mówił Witkowski, który jest też prezesem zarządu spółdzielni mieszkaniowej i. H. Cegielskiego w Poznaniu jednym z jego współpracowników jest gej, który musiał wyjechać do innego kraju żeby wziąć ślub. Ale to nie jest problem. Problemem jest, gdy związek partnerski kobiety i mężczyzny, ale także dwóch kobiet czy dwóch mężczyzn chce mieć wspólne mieszkanie, dziedziczyć je, wspólnie je wyposażyć są olbrzymie problemy - to trzeba zmienić - mówił Witkowski. Jeżeli w domach dziecka są niechciane dzieci przez lata przetrzymywane - to czy nie lepiej, jak takie dzieci będą adoptowane nawet przez związek małżeński, który dziś nie obowiązuje, Czy lepiej żeby wegetowały w domach dziecka - mówił Witkowski.

Waldemar Witkowski opowiedział się także za wprowadzeniem w Polsce euro. W ostatniej części programu prosił o głosy. Ja państwu gwarantuję, że będąc prezydentem zawsze będę dbał o pracowników, o dzieci i o rodziców - bo to jest nasza przeszłość i przyszłość proszę o głos - zakończył Waldemar Witkowski.

Waldemar Witkowski prowadzi bloga na naszym portalu. Jego blog jest dostępny pod linkiem https://blogi.epoznan.pl/blogi-blog-1374-14978.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
2℃
Poziom opadów:
4.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
11.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro