Reklama
Reklama

Ustka - Turystyczna Liga Mistrzów

Nie każdy może być mistrzem. Ale Ty możesz. Wystarczy, że przyjedziesz do Ustki, gdzie tego lata spotykają się prawdziwi mistrzowie wypoczynku. Przyjedź i weź udział w dziesiątkach konkurencji. Nie liczą się miejsca na podium - zwycięstwem jest już sam udział i spędzenie wakacji tak zdrowo jak to tylko możliwe.

Bałtyk dla aktywnych

Tradycje wypoczywania w Ustce liczą sobie już wiele lat, nigdy jednak nasze morze nie oferowało tyle co dzisiaj. Dwie wielkie plaże, z których jedna wzmocniona jest specjalną rafą, to wspaniała arena codziennych aktywności. Spacer boso po piasku zapewnia wspaniały masaż stóp, a dzięki łączącej obie plaże kładce w poprzek portu (unikatowej w skali Europy) może on być naprawdę długi. Możesz wypłynąć w morze: na pokładzie pirackiego statku albo ultraszybkiej łodzi motorowej - adrenalina gwarantowana. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby zmierzyć się z Bałtykiem o własnych siłach. Ustka ma doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu, czyli surfingu z napędem w postaci latawca-paralotni. Coraz więcej osób pływa na desce SUP (z wiosłem, bez żagla), a niektórzy śmiałkowie wypływają w morze kajakiem po pokonaniu szlaku na rzece Słupi.

Spacerem po szlakach, rowerem po... nasypach

Wakacje to czas ładowania naszych zdrowotnych akumulatorów. Pobyt w Ustce nadaje się do tego idealnie, a każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie. Miasto i okolice oplecione są siecią szlaków, po których możesz spacerować i biegać godzinami, wdychając najzdrowsze powietrze w kraju. Jedne prowadzą przez zabytkową dzielnicę rybackich domków, inne wiodą piękną Promenadą, a jeszcze inne przemierzają iglaste lasy w drodze do Stawku Upiorów...

Jesteś cyklistą? Nie musisz przywozić własnego sprzętu - można go wypożyczyć na miejscu. Polecamy Szlak Zwiniętych Torów, który wiedzie do Rowów i Słowińskiego Parku Narodowego po dawnych nasypach kolejowych.

Mali mistrzowie

Najmłodsi mistrzowie wypoczynku spędzają czas w Parku Linowym albo w kinie 7D, z zaskakującymi efektami specjalnymi. Kolorowe motyle czekają w Motylarni, a żarłacz czarnopłetwy - w Oceanarium. W usteckich muzeach staniesz oko w oko ze Shrekiem, sprawdzisz jak się piecze chleb, zobaczysz największy kryształ górski w Polsce, zmierzysz szkielet dinozaura i zrobisz sobie zdjęcie z Jackiem Sparrowem... do góry nogami. Możesz też udać się na wyprawę po mieście w towarzystwie Kapitana Haase, wziąć udział w grze turystycznej albo poszukać skarbów (przyda się telefon).

Kurort i uzdrowisko

Mistrzowie wypoczynku w każdym wieku powinni odwiedzić nowe tężnie, przy których oddychanie staje się wyrafinowaną przyjemnością. Najlepiej dojść tu w ramach spaceru z kijkami: Nordic Walking polecany jest jako oficjalny zabieg przez Uzdrowisko Ustka. W tym ostatnim można podreperować zdrowie na setki sposobów, a oferowane usługi są na najwyższym poziomie. A może masz ochotę na kąpiel pod dachem? W czterech hotelach czekają na ciebie baseny, w tym Aquapark ze zjeżdżalnią, sztuczną rzeką, podwodnymi leżankami i mnóstwem innych atrakcji.

Bezpiecznie i wygodnie

Hotele, pensjonaty, apartamenty, restauracje ze świetnie przyrządzanymi rybami - Ustka dba o swoich mistrzów. W końcu po dniu pełnym wrażeń trzeba mieć gdzie ochłonąć i zebrać siły na następny dzień wypoczynkowych mistrzostw...

Wakacyjne oferty znajdziecie na: https://visit.ustka.pl/

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
15.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro