Reklama
Reklama

Szpital przy ul. Szwajcarskiej wciąż może liczyć na wsparcie darczyńców. Ponad 11 mln na koncie

fot. Aerofoto Kaczmarczyk

W pomoc włączyły się firmy, kancelarie i osoby prywatne z całej Polski. Dzięki nim placówka może skuteczniej walczyć z koronawirusem.

Na konto szpitala wpłynęło 11,12 mln zł. W tym: 8,27 mln zł to datki od firm. Kolejne 2,72 mln zł to pomoc od grup i osób prywatnych (2699 osób), a ze zbiórek publicznych: 123,2 tys. zł. Cały czas wpływa także pomoc rzeczowa - informują miejscy urzędnicy przekazując dane na dzień 15 czerwca.
Wsparcie płynie z całego kraju. Po tym, jak na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się numer konta szpitala im. J. Strusia, na apel o pomoc odpowiedziało wiele firm, które wpłaciły pieniądze. Pomogły też osoby prywatne - zarówno mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego, jak i osoby z innych miast Polski. Pieniądze cały czas przeznaczane są na najpotrzebniejsze środki do walki z epidemią.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Zgromadzone podczas zbiórek oraz przekazywane przez firmy materiały trafiają nie tylko do szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej, ale również do innych poznańskich szpitali, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Miasto robi wszystko, by wszystkie osoby zaangażowane w walkę z pandemią miały zapewnioną niezbędną pomoc w tym wyjątkowym czasie - zapewniają urzędnicy.

Każdy, kto chce wesprzeć szpital im. J. Strusia, może zrobić to, wysyłając środki na konto placówki: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro