Reklama
Reklama

Dziś w nocy zamkną część autostradowej obwodnicy Poznania!

fot. Autostrada Wielkopolska

W nocy z wtorku na środę odbędą się pomiary skuteczności nowego systemu oświetlenia na A2 pod Poznaniem.

Pomiary zaplanowano na odcinku Poznań Komorniki - Poznań Krzesiny. Największe utrudnienia odczują kierowcy jadący od strony Warszawy w kierunku Świecka. - Od godz. 20:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy - wyjaśnia Anna Ciamciak, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Od 22.30 utrudnienia będą występować też na jezdni w kierunku Warszawy. Na około 5 do 15 minut zatrzymywany będzie na niej ruch pomiędzy Komornikami i Krzesinami. - Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem. Wszystkich kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do poleceń służb drogowych oraz policji - dodaje.

Nowe oświetlenie zamontowano na trasie w ramach rozbudowy autostradowej obwodnicy o trzeci pas ruchu. Pomiary będzie przeprowadzać Politechnika Poznańska.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro