Reklama

Wielkopolska sieć handlowa bije kolejne rekordy na Giełdzie Papierów Wartościowych

fot. materiały prasowe

Wywodząca się z Krotoszyna sieć Dino Polska w poniedziałek odnotowała historyczny wynik na GPW.

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, w poniedziałek rano jeden walor spółki Dino Polska był wart 208 złotych. To historyczny wynik, który daje wielkopolskiej sieci handlowej szóste miejsce wśród spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z kapitalizacją na poziomie około 19,4 miliarda złotych.

Na koniec ubiegłego roku akcje Dino Polska wyceniano na 144 złote. Na koniec poniedziałkowego notowania GPW akcje kosztowały już 197,6 zł. Zdrożały więc o ponad 35%. Branżowy portal przypomina, że w ciągu trzech lat obecności spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych, wartość akcji wzrosła o prawie 425%.

Założycielem sieci Dino jest Wielkopolanin, Tomasz Biernacki. Numer cztery na tegorocznej liście najbogatszych Polaków Forbesa. Zgromadził majątek wyceniany na ponad 8 miliardów złotych. To najszybciej bogacący się miliarder w naszym kraju. W rok jego majątek wzrósł o blisko 60% w stosunku do wyniku z początku 2019 roku. Biernacki nie tylko najszybciej się bogaci, ale też pozostaje najbardziej anonimowym polskim miliarderem. Unika mediów, mieszka w niewielkim Krotoszynie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pierwszy śnieg w Poznaniu
3℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.89 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro