Reklama
Reklama

Ogromne zainteresowanie darmowymi maseczkami Seniorro. Kto może je dostać?

fot. UMP
fot. UMP

Maseczki Seniorro szyją wolontariusze i wolontariuszki w wieku senioralnym.

Od tygodnia seniorki i seniorzy z Poznania, którzy ukończyli 70 lat, mogą otrzymać bezpłatnie bawełniane Maseczki Seniorro. Do tej pory zgłosiło się po nie blisko 1000 osób.

Zainteresowanie akcją jest ogromne - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. W ciągu tygodnia odebraliśmy ponad 900 zgłoszeń mieszkańców i mieszkanek Poznania, którzy chcą dostać maseczkę. Liczne osoby i instytucje nieodpłatnie wspierają przygotowanie tych środków ochronnych - dodaje.

Aby otrzymać maseczkę, wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 - i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu. Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. Każdy senior, który ukończył 70 lat, może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek.

Nadal potrzeba chętnych do szycia maseczek, więc seniorzy - wolontariusze i wolontariuszki - cały czas mogą dołączyć do akcji. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro