Reklama
Reklama

Uruchomią kolejny punkt drive-thru. Z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać nie tylko kierowcy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

We wtorek, 16 czerwca w Pile na Placu Staszica otwarte zostanie centrum pobrań prób COVID-19 drive-thru.

Piła to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przeprowadzone zostaną badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa. Z możliwości przebadania mogą skorzystać mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Pilskie drive-thru ma działać od jutra do piątku. To projekt dla osób zmotoryzowanych. Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, po wcześniejszym umówieniu wizyty, w godzinach od 10:00 do 19:00 zostaną pobrane wymazy do badań - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. Badaniami zostaną objęte również osoby niezmotoryzowane, które w dniu badania przyjdą do centrum pobrań - dodaje. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu - 61 65 68 075 . Do dziś zarejestrowało się 249 osób - tłumaczy Stube.

Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Poznania. Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie oraz Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro