Reklama
Reklama

Przed nami kolejny etap remontu zabytkowej szkoły

fot. PIM

Chodzi o siedzibę Poznańskiej Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego, mieszczącej się przy ul. Cegielskiego.

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę prac związanych z przebudową wentylacji mechanicznej liczącego niemal 120 lat budynku.

Zaplanowane roboty będą obejmować m.in. gruntowną modernizację szkolnej kuchni, stołówki, sanitariatów i korytarza znajdujących się w przyziemiu gmachu wraz z przebudową wentylacji mechanicznej. Na schodach przewidziano montaż platformy dla wózka inwalidzkiego. Prace te będą kontynuacją remontu prowadzonego do tej pory samodzielnie przez szkołę, w ramach którego zmodernizowane zostały sale lekcyjne na tej kondygnacji - informują PIM.

Dodatkowo, poza obrębem budynku, zbudowany zostanie odcinek podziemnego kanału wentylacyjnego, a na żelbetowej płycie fundamentowej stanie murowany z cegły klinkierowej element czerpni powietrza. Na nim w przyszłości zostanie umieszczona tablica pamiątkowa poświęcona patronowi szkoły - dodają.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał maksymalnie 210 dni od podpisania umowy na przeprowadzenie wszystkich prac. Podmioty zainteresowane udziałem w przetargu swoje oferty mogą składać do 30 czerwca.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
21.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro