Reklama
Reklama

Szkło w piwie z Wielkopolski. Producent wycofuje całą partię

fot. diego medrano / freeimages.com
fot. diego medrano / freeimages.com

GIS informuje, że producent piwa Miłosław Niefiltrowane 0,5 l - Browar Fortuna wycofał ze sprzedaży jedną jego partię.

Jak wyjaśnia Główny Inspektor powodem wycofania partii produktu ze sprzedaży jest stwierdzenie ciała obcego - fragmentu szkła.

Jak czytamy w komunikacie GIS Browar Fortuna Sp. z o.o. sp. k. podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku i od konsumentów przedmiotowej partii produktu. Współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia. Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z producentem w celu ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz monitoruje proces wycofywania.

Na stronie browaru pojawił się też komunikat. Oto jego treść:
"Informujemy, że w związku ze stwierdzeniem ciała obcego - fragmentu szkła w produkcie: PIWO MIŁOSŁAW NIEFILTROWANE 0,5L, oznakowanego terminem przydatności: 28-11-2020 podjęliśmy decyzję o wycofaniu ze sprzedaży całej partii towaru, z której pochodzi butelka. Informujemy także, że stwierdzenie ciała obcego w butelce nie jest powiązane ze szkodą wywołaną na żadnym z naszych Konsumentów. Prosimy wszystkich, którzy zakupili powyższe piwo o jego nie spożywanie i zwrócenie do sklepu w którym zostało zakupione.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wynikać w związku z zaistniałą sytuacją. Współpracujemy z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię, wyjaśniamy także przyczynę zdarzenia. Działanie Browaru Fortuna podyktowane jest troską o bezpieczeństwo Konsumentów i najwyższą jakość oferowanych produktów.

Z wyrazami szacunku,
Krzysztof Panek, Prezes Zarządu
"

Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany - zaznacza GIS.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro