Reklama
Reklama

Strzeszynek: mężczyzna topił się w jeziorze, uratowali go ratownicy

fot. WOPR Wielkopolska / FB
fot. WOPR Wielkopolska / FB

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed 18.00.

O zdarzeniu, do którego doszło około 17.45 w niedzielę nad Jeziorem Strzeszyńskim poinformował nas czytelnik. - Ratownicy wyprosili wszystkich z wody, a po chwili pogotowie zabierało na noszach z pomostu kogoś - napisał.

Więcej szczegółów podaje Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Minęły raptem 3 dni od oficjalnego otwarcia kąpielisk na terenie Poznania, a nasi ratownicy już musieli podejmować poważne interwencje. Po godzinie 17:40 dwóch młodych mężczyzn przebywało w strefie dla umiejących pływać na kąpielisku nad Jeziorem Strzeszyńskim. Podczas powrotu do brzegu rozdzielili się. Niestety w tym momencie jeden z nich zaczął tonąć. Do akcji natychmiast ruszyli obecni na miejscu ratownicy. Osoba poszkodowana została podjęta spod powierzchni wody i nieprzytomna wyciągnięta na pomost. Poprzez udrożnienie dróg oddechowych, ratownikom udało się przywrócić samodzielny oddech. Ostatecznie mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego - informuje WOPR Wielkopolska na Facebooku. - Gratulujemy obecnym na miejscu ratownikom profesjonalnej i skutecznej akcji. Jednocześnie zachęcamy do wybierania strzeżonych kąpielisk. Gdyby do opisanego zdarzenia doszło 30 minut później, bieg wydarzeń mógłby być zupełnie inny - dodaje.

Przypominamy, że poznańskie kąpieliska zaczęły działać 11 czerwca. Można z nich korzystać każdego dnia pomiędzy 10.00 i 18.00. Właśnie w tych godzinach na miejscu obecni są ratownicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro