Reklama
Reklama

Nastolatkowie uszkodzili Opla. Do zbiornika paliwa wsypali cukier

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Wandale usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o uszkodzeniu samochodu Opel Vectra.
Z zawiadomienia wynikało, że 23 maja br. mężczyzna użytkujący pojazd zaparkował go w Śremie na parkingu niestrzeżonym, a następnego dnia przejechał nim tylko około 200 metrów, bowiem samochód po prostu zgasł. Kiedy auto obejrzał mechanik okazało się, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone jakąś substancją i zostały uszkodzone. Natomiast w zbiorniku paliwa był cukier. Wszystko wskazywało na to, iż ktoś wykorzystał fakt, że niesprawna była klapka od wlewu zbiornika paliwa i wsypał dużo cukru do tego zbiornika. Straty oszacowano na 3 tysiące złotych - relacjonuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

Do pracy nad sprawą przystąpili policjanci z Wydziału Kryminalnego. Prowadzona praca operacyjna funkcjonariuszy, którym pomógł też zabezpieczony monitoring Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie, doprowadziła do ustalenia trzech wandali. Okazali się nimi 18 - latek ze Śremu oraz dwóch 19 - latków z gminy Śrem.

12 czerwca br. sprawcy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia. Nastolatkowie przyznali się do zarzucanego im czynu. Ponoć ich zachowanie miało być formą żartu. Teraz za przestępstwo odpowiedzą przed sądem - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
13.53 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro