Reklama
Reklama

Poznaniak kandydatem na prezydenta RP. Sąd Najwyższy uwzględnił jego skargę

fot. WTK / archiwum

Chodzi o Waldemara Witkowskiego.

Waldemar Witkowski z Unii Pracy w piątek został jedenastym kandydatem na prezydenta Polski w wyborach, które odbędą się 28 czerwca. Witkowski chciał startować w wyborach, które miały się odbyć 10 maja. Zebrał 100 tysięcy podpisów niezbędnych, by móc kandydować, ale część tych podpisów zakwestionowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Teraz, przed czerwcowymi wyborami, Witkowski dostarczył do PKW 5500 podpisów, by uzupełnić te, zbierane przed majowymi wyborami. Początkowo PKW odmówiła rejestracji Witkowskiego, bo stwierdziła, że powinien on w czerwcu przedstawić 100 tysięcy podpisów ze względu na to, że w maju nie zarejestrowano go jako kandydata na prezydenta. Poznaniak poskarżył się na tę decyzję do Sądu Najwyższego.

W piątek SN uznał, że skarga była zasadna. Wskazano, że Waldemar Witkowski zebrał wymagane 100 tysięcy podpisów, a nie ma znaczenia, że część z nich była zbierana przed wyborami wyznaczonymi na 10 maja. Tym samym Witkowski może zostać zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Polski.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro