Reklama
Reklama

Rolnik wykupił reklamę, aby nikt nie nabywał działek w jego okolicy. "Wylewam tu gnojowicę i zbuduję chlewnię"

fot. Facebook
fot. Facebook

Nietypowe ogłoszenie można znaleźć w serwisie Facebook.

W serwisie pojawił się profil nazwany "Gospodarstwo Rolne Adam Świderski". Zamieszczono na nim wpis, który części użytkowników wyświetla się jako post sponsorowany.

- Odradzam zakup działek budowlanych w jakiejkolwiek części Mściszewa, gm. Murowana Goślina, pow. poznański! Mając na uwadze dobro mieszkańców, planujących budowę wymarzonego domu na wsi, informuję o zamiarze budowy dwóch chlewni na min. 1000 sztuk każda. Ponadto w wielu częściach wsi Mściszewo posiadam pola, na które sumiennie wylewam gnojowicę - nawóz naturalny!! Jeśli nie jesteś gotowy na akceptację walorów wsi - zostań w mieście - napisał autor.

Wpis to kontynuacja sprawy, która ciągnie się od ubiegłego roku. Rodzina Świderskich uzyskała pozytywną decyzję środowiskową, później jednak władze gminy zmieniły zdanie i chciały zablokować inwestycję, argumentując, że hodowla świń na skalę przemysłową nie powinna być prowadzona w sąsiedztwie domostw. Dariusz Urbański, Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina, cytowany przez serwis agropolska.pl, wskazywał, że na takie cele przeznaczono liczącą 200 ha strefę przemysłową w Murowanej Goślinie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
32.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro