Reklama
Reklama

Poznański odcinek A2 zostanie zamknięty. Objazd ulicami Poznania!

fot. Autostrada Wielkopolska
fot. Autostrada Wielkopolska

Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na poznańskim odcinku autostrady.

Wszystko w związku z koniecznością wykonania pomiarów skuteczności oświetlenia LED na odcinku pomiędzy węzłami Komorniki i Krzesiny. - Dla bezpieczeństwa pomiaru i uzyskania wiarygodnego wyniku konieczne jest czasowe wstrzymanie ruchu na autostradzie w obu kierunkach i przeprowadzenie pomiaru w czasie bezdeszczowej pogody (sucha nawierzchnia) i przy niemal całkowitym zaciemnieniu - tłumaczy Anna Ciamciak, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej S.A.

Pomiar odbędzie się jednej nocy, ale jeszcze nie wiadomo kiedy dokładnie - to zależy od pogody. Testy mają odbyć się pomiędzy 15 i 19 czerwca.

Jak będzie wyglądać ta konkretna noc? - Od godz. 20:00 zaczną się zmiany w organizacji ruchu na węzłach Poznań Krzesiny i Poznań Luboń. Jezdnia prowadząca od strony Warszawy w kierunku Świecka zostanie zamknięta na wysokości węzła Poznań Krzesiny, a ruch zostanie skierowany ulicami Poznania w kierunku węzła Poznań Komorniki. Wjazd na autostradę w kierunku Świecka na węźle Poznań Luboń będzie niemożliwy - wyjaśnia rzecznik spółki zarządzającej koncesyjnym odcinkiem A2. - Od godz. 22:30, na krótko (ok. 5 do 15 minut) między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny zatrzymywany też będzie ruch na jezdni prowadzącej od strony Świecka w kierunku Warszawy - dodaje.

Zakończenie pomiarów i powrót do stałej organizacji ruchu przewidziano najpóźniej o godz. 4:00 nad ranem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro