Reklama
Reklama

Powinien być na kwarantannie, a pijany wsiadł za kierownicę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Obywatel Ukrainy odpowie za swoje zachowanie.

10 czerwca po godzinie 2 w nocy w Mianowicach dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Peugeot. Podczas wykonywania czynności służbowych okazało się, że kierujący 36 - letni obywatel Ukrainy jest nietrzeźwy - badanie wykazało prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i dodatkowo mężczyzna złamał obowiązujące zasady przebywania na kwarantannie.

Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz odpowie za swoje czyny przed Sądem. Dodatkowo informacja o osobie niestosującej się do postanowień decyzji o kwarantannie przekazywana jest do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kępnie , która ma prawo nałożyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych - relacjonuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie.
Ponadto wobec takiej osoby policjanci prowadzić będą czynności wyjaśniające w kierunku art.116 kodeksu wykroczeń zagrożonego karą grzywny. Jeśli natomiast sytuacja dotyczy osoby, u której potwierdzono zakażenie, wówczas będzie ona odpowiadała już o czyn z art. 161 kodeksu karnego, za popełnienie którego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna jechał w samochodzie z czterema pasażerami, którzy teraz zostaną również objęci kwarantanną - tłumaczy.

Komenda Powiatowa Policji w Kępnie codziennie przy wsparciu żołnierzy WOT oraz dodatkowego wsparcia funkcjonariuszami z Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu sprawdza osoby przebywające na kwarantannie w naszym powiecie. Wszystkie osoby odbywające kwarantanne będą kontrolowane nawet kilka razy dziennie przez nasze służby - zapewnia, rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro