Reklama
Reklama

Nielegalna rozbiórka przy Obornickiej: miasto pomoże lokatorom

fot. Telewidzka WTK

Wracamy do sprawy rozbiórki budynku przy ulicy Obornickiej.

Pisaliśmy o tym we wtorek. Pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. interwencji lokatorskich, Magdalena Górska, poinformowała telewizję WTK, że rozbiórka zajmowanego przez matkę i jej dwóch synów domu była nielegalna - nie wydano na nią pozwolenia.

Na miejsce wezwano policjantów, którzy zabezpieczyli należące do lokatorów mienie.

Sprawą zainteresował się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a jego pracownikom udało się skontaktować z matką i jej dwoma dorosłymi synami. Lokatorzy nie korzystają regularnie z pomocy społecznej - po raz ostatni w lipcu zeszłego roku. Matka pobiera świadczenie emerytalne, a synowie pracują, choć niepełnosprawny mężczyzna nie zawsze ma stałe zatrudnienie.

Lidia Leońska z MOPR przekazała nam, że miasto zapewni całej trójce miesiąc pobytu w hotelu przy ulicy Łozowej oraz specjalne świadczenie socjalne. Urzędnicy pytali rodzinę o najpotrzebniejsze rzeczy - lokatorzy grożącego zawaleniem budynku poprosili o 3 bilety sieciowe na komunikację miejską.

Zgłosiła się również organizacja pozarządowa, która również sfinansuje rodzinie kolejny miesiąc pobytu w hotelu. Cała trójka ma więc zapewniony dach nad głową na 2 miesiące.

Urzędnicy będą czynić również starania w kierunku przyznania rodzinie lokalu z zasobów miejskich, pomogą także w wyrobieniu niezbędnych dokumentów - wszystkie zostały w budynku, który grozi zawaleniem i decyzją inspektora nadzoru budowlanego nie można do niego wchodzić.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro