Reklama
Reklama

Tesco przy Opieńskiego zamieni się w Kaufland? Kolejny SPAR zamiast Piotra i Pawła

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Sporo dzieje się na rynku handlowym w Poznaniu.

We wtorek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafił wniosek Kaufland Polska związany z nabyciem części mienia Parku Rozwoju III - Projektu Echo 112. Jak podaje dlahandlu.pl, jest to spółka zależna Echo Investment. Już w lutym Echo informowało, że zawarło przedwstępne umowy zakupu nieruchomości położonych w Poznaniu przy ulicy Opieńskiego, a także w Łodzi i Krakowie.

- Umowy przedwstępne zakupu nieruchomości zostały zawarte ze spółkami Topaz Jewel sp. z o.o. (w przypadku Krakowa) oraz Pearl Jewel sp. z o.o. (w przypadku Łodzi i Poznania), które wchodzą w skład grupy Tesco (sprzedający). Na dzień zawarcia umów przedwstępnych tytuł do nieruchomości przysługuje Tesco - informuje dlahandlu.pl. Z informacji portalu wynika, że Kaufland w ramach zamierzonej koncentracji nabędzie prawa i obowiązki wynikające z umowy najmu do powierzchni handlowej.

Tymczasem trwa rebranding sklepów sieci Piotr i Paweł. Od wtorku klienci mogą korzystać ze sklepu SPAR na osiedlu Stare Żegrze na Ratajach. Wcześniej był to sklep PiP. SPAR zapowiada, że kolejne sklepy sieci zostaną otwarte jeszcze w tym miesiącu.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro