Reklama

Christian Gytkjaer trafił do dziesiątki najlepszych strzelców Kolejorza w historii

fot. Tomasz Szwajkowski

Historycznego wyczynu dokonał we wtorek Christian Gytkjaer.

Duńczyk wpisał się na listę strzelców w wygranym 4:0 spotkaniu z Pogonią Szczecin, zaliczając w ten sposób 17. trafienie w obecnym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Napastnik w ten sposób nie tylko zrobił kolejny krok ku koronie króla strzelców, ale na stałe zapisał się w annałach Lecha Poznań.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

W ciągu trzech lat przy Bułgarskiej Duńczyk zdobył we wszystkich rozgrywkach 58 bramek, dzięki czemu znalazł się w dziesiątce najlepszych strzelców w historii klubu. Jak wyliczył serwis lechpoznan.pl, takim samym dorobkiem może pochwalić się Mirosław Trzeciak i obaj panowie zajmują 9. pozycję.

Gytkjaer szybko może znów awansować, bo tuż przed nim są Bogusław Pachelski i Jan Stępczak - obaj mają na koncie po 59 trafień. Dogonienie szóstego Włodzimierza Jakubowskiego (67), może być trudne, bo kontrakt Duńczyka wygaśnie po zakończeniu sezonu.

Najlepszym strzelcem w historii Kolejorza jest Teodor Anioła (197), który wyprzedza Piotra Reissa (132). Kolejne miejsca zajmują Mirosław Okoński (90), Janusz Gogolewski (76) i Czesław Szczepankiewicz (71).

Serwis lechpoznan.pl zwraca również uwagę, że biorąc pod uwagę tylko bramki zdobyte w lidze Duńczyk - wspólnie z Jerzym Podbrożnym - ma 48 trafień, co daje im 5. miejsce. Lepsi są Mirosław Trzeciak (51), Mirosław Okoński (69), Piotr Reiss (109) i Teodor Anioła (138).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro