Reklama
Reklama

Wracają nadwarciańskie atrakcje, ale nie wszystkie

fot. UMP
fot. UMP

Z części atrakcji trzeba było zrezygnować.

Zniesienie kolejnych obostrzeń związanych za pandemią koronawirusa sprawiło, że miasto zdecydowało się na uruchomienie części atrakcji nad Wartą. Wkrótce ma zostać otwarta wypożyczalnia sprzętów wodnych przy ul. Estkowskiego (na cyplu). - Niestety tymczasowa przystań w Starym Porcie w tym sezonie nie zostanie uruchomiona. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową dla całorocznej przystani. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych możliwe będzie zaplanowanie kolejnego etapu, czyli robót budowlanych - tłumaczą urzędnicy.

Wkrótce nad Wartą mają się pojawić tymczasowe toalety, miasto zadba też o to, by tereny nadwarciańskie do końca sezonu były regularnie sprzątane. - Nad Wartą funkcjonują już dzierżawcy, którzy prowadzili tu działalność także w poprzednich latach. Chodzi o takie miejsca jak: Plaża/Ogród Szeląg wraz z wypożyczalnią sprzętów wodnych, KontenerART, Burger KONT, Barbarka ze spokojem czy też Zagro Plaża Rataje.

Wiadomo, że na pewno w tym roku nie odbędą się parada sobótkowa, koncerty nad rzeką, a także regaty żeglarskie. Nie popływamy też Tramwajem Wodnym ze względu na zbyt niski poziom wody w rzece. Przez pandemię nie przeprowadzono konkursów na wybór operatorów dla dwóch miejsc - Plaży Wilda i Starego Portu. - W przypadku Plaży Wilda wnioski o 3-miesięczną dzierżawę można składać do 10 czerwca. Jeżeli chodzi o Stary Port, konkurs na 3-letnią dzierżawę zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Zainteresowanie obiektem wyraża wiele podmiotów, jednak z uwagi na obecną sytuację rynkową istnieje prawdopodobieństwo, że nie uda się wyłonić operatora w już w trwającym sezonie, a nastąpi to dopiero w kolejnym.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro