Reklama

Kolejne zwolnienia w Wielkopolsce, pracę ma stracić nawet ponad 900 osób

fot. archiwum
fot. archiwum

Niestety w naszym regionie przybywa bezrobotnych.

Z danych Urzędu Statystycznego w Poznaniu za kwiecień wynika, że w tym miesiącu stopa bezrobocia w Wielkopolsce wyniosła 3,3% i była o 0,2% wyższa niż w marcu, a o 0,3% wyższa niż w kwietniu ubiegłego roku. Już na początku czerwca pisaliśmy, że na wschodzie Wielkopolski szykują się zwolnienia. Do Powiatowego Urzędu Prac w Koninie zgłosiło się 5 kolejnych firm, które planują grupowe zwolnienia. Nie licząc zwolnień w Zespole Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin (w których pracę ma stracić latem i jesienią nawet 237 osób) pracę ma stracić 295 osób. Łącznie więc będzie to już ponad 500 osób. Zwolnienia są planowane m.in. w Elektrobudowie, FUGO, a także Smykolandzie i Camaieu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak podaje Głos Wielkopolski, to nie koniec zwolnień w Wielkopolsce w najbliższym czasie. W maju do wszystkich urzędów pracy w województwie zgłosiło się 13 firm, które chcą grupowo zwalniać pracowników. Łącznie stracić pracę może ponad 900 osób, w tym 500 wymienionych wcześniej na wschodzie regionu.

Gdzie bezrobocie w Wielkopolsce jest najwyższe? W kwietniu najgorzej pod tym względem było w powiatach konińskim (9,1% w kwietniu 2020/ 8,7% w kwietniu 2019), słupeckim (7,8% / 6,9%) i chodzieskim (7,7% / 6,3%). - Najniższą stopą wciąż wyróżniał się Poznań (1,4% wobec 1,3% w kwietniu ubiegłego roku) oraz powiaty poznański (1,4%, podobnie jak przed rokiem) i kępiński (1,9% wobec 1,8%) - informuje Urząd Statystyczny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro