Reklama

Pijany kierowca zatrzymany na DK 11. Próbował wręczyć policjantowi łapówkę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Autem kierował obywatel Gruzji.

W niedzielne popołudnie jeden z funkcjonariuszy policji w Ostrzeszowie jechał do pracy drogą krajową nr 11. Jego uwagę przykuł pojazd marki Renault Megane. Tor jazdy samochodu wskazywał, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu. Ponadto stwarzał on realne zagrożenie, dla innych uczestników ruchu, zbliżając się niebezpiecznie do osi jezdni. Dlatego policjant postanowił działać. Zatrzymał pojazd, zabrał kluczyki kierowcy, a następnie powiadomił numer alarmowy 112.

Gdy pijany kierowca spostrzegł, że ma do czynienia z policjantem próbował wręczyć mu pieniądze. Funkcjonariusz kategorycznie odmówił, na co zatrzymany podjął próbę wrzucenia gotówki do jego kieszeni - bezskutecznie. Po chwili na miejscu zjawił się patrol WRD z KPP Ostrów Wlkp., który wykonał badanie stanu trzeźwości. Mężczyzna, jak się okazało 38-letni obywatel Gruzji, podczas badania uzyskał wynik 0,53 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje sierż. Martyn Kowalczyk, oficer prasowy policji w Ostrzeszowie.

Kierowca Renault Megane został zatrzymany. Zostały mu przedstawione zarzuty, kierowania pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu. Do zakończenia sprawy wobec mężczyzny zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju - dodaje.

Praca w Policji to służba trwająca 24h na dobę - komentuje swoją postawę st. sierż. Jakub Szczepaniak. Chcąc pomagać społeczeństwu, nie możemy ograniczyć się tylko do czasu spędzonego w mundurze - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro