Reklama
Reklama

Przy Obornickiej trwa nielegalna rozbiórka zamieszkałego domu. Lokatorzy nie mogą wejść po swoje rzeczy!

fot. Telewidzka WTK
fot. Telewidzka WTK

Na miejscu interweniowali policjanci.

O akcji służb przy ulicy Obornickiej poinformowała Telewizję WTK internautka. Jak wyjaśnia po południu policję miała wezwać jedna z lokatorek, która poinformowała o nielegalnej rozbiórce. Na miejscu pojawili się policjanci, żeby ustalić przebieg wydarzeń. Wezwany na miejsce inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz korzystania z budynku, bo ten grozi zawalaniem. Nasz patrol musi pozostać na miejscu żeby zabezpieczyć mienie lokatorów - mówi w rozmowie z WTK podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Według ustaleń dziennikarza Telewizji WTK w budynku, mieszka trzyosobowa rodzina - matka z dwoma dorosłymi synami. Jeden z nich to osoba z niepełnosprawnością. Rodzina zajmuje ten dom od 34 lat. O sprawie natychmiast poinformowana została Pełnomocniczka Prezydenta Poznania ds. lokatorów.

To co udało mi się ustalić, to że rozbiórka była nielegalna - bo nie wydano na nią zgody - mówi w rozmowie z WTK Magdalena Górska. - Właściciel ma złożyć wyjaśnienia w tej sprawie - tłumaczy. Niestety, nie mam wiedzy, gdzie obecnie przebywają lokatorzy. Będą starała się im pomóc - dodaje Górska i zapewnia, że w takiej sytuacji właściciel powinien lokatorom zapewnić dach nad głową.

Na razie nawet znajomi nie wiedzą gdzie znaleźli schronienie lokatorzy wyburzanego domu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro