Reklama
Reklama

Utrudnienia w związku z procesjami na ulicach Poznania. Ile może uczestniczyć w nich osób?

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Z utrudnieniami trzeba się liczyć 11 i 19 czerwca.

11 czerwca 2020 r. w godzinach od 10:00 do 13:00 odbędzie się Centralna Procesja Bożego Ciała. Wyruszy z kościoła pw. Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbary, Wielką, Chwaliszewo, Ostrów Tumski do katedry.
Trasa procesji będzie zabezpieczana przez policję, straż miejską, nadzór ruchu MPK i służby kościelne. W związku z procesją w godzinach południowych możliwe są wstrzymania ruchu pojazdów na jej trasie i ulicach sąsiednich - informuje ZDM.

Ponadto 19 czerwca br. w godz. od 18:00 do 20:30 odbędzie się procesja związana z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja wyruszy z kościoła przy ul. Kościelnej i przejdzie ul. Dąbrowskiego, mostem Teatralnym, ul. Fredry i al. Niepodległości do pl. Mickiewicza, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo. Na trasie procesji mogą występować chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów. Procesja będzie zabezpieczana przez służby miejskie i kościelne - dodaje ZDM.

Przy okazji przypominamy, że przepisy zabraniają zgromadzeń powyżej 150 osób - jak ma się to do procesji. Dostaliśmy interpretację decyzji Ministerstwa Zdrowia dotyczącą kultu religijnego poza świątynią. Okazuje się, że procesja Bożego Ciała dla całego Poznania jest możliwa - informuje w rozmowie z Radiem Emaus bp Szymon Stułkowski z Archidiecezji Poznańskiej.

W czasie trwania procesji kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro