Reklama
Reklama

Maseczki "Seniorro" są już za darmo dostępne dla poznaniaków. Kto może je zdobyć?

fot. UMP
fot. UMP

Maseczki na pewno bardzo się przydadzą, bo obowiązek ich noszenia nadal obowiązuje w miejscach publicznych - sklepach, środkach komunikacji publicznej i urzędach.

Maseczki Seniorro szyją wolontariusze i wolontariuszki w wieku senioralnym.

Do akcji przyłączyli się seniorzy z całego miasta - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Wolontariusze otrzymali specjalnie przygotowane pakiety materiałów, z których uszyli maseczki. Zadbano także o bezpieczeństwo: kwarantannę przeszły zarówno materiały, jak i już uszyte maski - dodaje.

Maseczki są zrobione z bawełny o odpowiednich parametrach, a przy tym kolorowe i atrakcyjne. Pakowane są po dwie sztuki i zamykane w kopertach ochronnych. Tak przygotowane będą dostarczane pod drzwi poznaniaków, m.in. przez wolontariuszy Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zarówno maski, jak i ich dostarczenie są bezpłatne. Mogą je dostać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 70 lat. Zgłoszenia przyjmowane są od 8 czerwca do 4 lipca 2020 roku. Wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 - i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu. Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. Każdy senior może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek - informują miejscy urzędnicy.

Maseczki trafią pod drzwi dzwoniących w ciągu 10 dni i rozdawane będą do wyczerpania zapasów. Partnerzy akcji przygotowują aż 15 tysięcy sztuk maseczek.
Cały czas czekamy też na seniorów - wolontariuszy i wolontariuszki - chętnych do szycia maseczek. Więcej informacji można znaleźć na stronie miejskiej - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro