Reklama
Reklama

Maseczki "Seniorro" są już za darmo dostępne dla poznaniaków. Kto może je zdobyć?

fot. UMP

Maseczki na pewno bardzo się przydadzą, bo obowiązek ich noszenia nadal obowiązuje w miejscach publicznych - sklepach, środkach komunikacji publicznej i urzędach.

Maseczki Seniorro szyją wolontariusze i wolontariuszki w wieku senioralnym.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Do akcji przyłączyli się seniorzy z całego miasta - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. Wolontariusze otrzymali specjalnie przygotowane pakiety materiałów, z których uszyli maseczki. Zadbano także o bezpieczeństwo: kwarantannę przeszły zarówno materiały, jak i już uszyte maski - dodaje.

Maseczki są zrobione z bawełny o odpowiednich parametrach, a przy tym kolorowe i atrakcyjne. Pakowane są po dwie sztuki i zamykane w kopertach ochronnych. Tak przygotowane będą dostarczane pod drzwi poznaniaków, m.in. przez wolontariuszy Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zarówno maski, jak i ich dostarczenie są bezpłatne. Mogą je dostać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 70 lat. Zgłoszenia przyjmowane są od 8 czerwca do 4 lipca 2020 roku. Wystarczy zadzwonić pod numer: 61 646 33 44 - telefon działa od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 20.00 - i zgłosić jeden raz zapotrzebowanie na maseczki. Osoba dzwoniąca będzie poproszona o podanie swoich danych: imienia, nazwiska, wieku, adresu zamieszkania, numeru telefonu. Senior lub seniorka może podać dane także innych osób zamieszkujących z nią, jeżeli spełniają kryteria akcji. Każdy senior może otrzymać tylko raz pakiet 2 maseczek - informują miejscy urzędnicy.

Maseczki trafią pod drzwi dzwoniących w ciągu 10 dni i rozdawane będą do wyczerpania zapasów. Partnerzy akcji przygotowują aż 15 tysięcy sztuk maseczek.
Cały czas czekamy też na seniorów - wolontariuszy i wolontariuszki - chętnych do szycia maseczek. Więcej informacji można znaleźć na stronie miejskiej - dodają urzędnicy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro