Reklama
Reklama

Agresywny mężczyzna w szynobusie. Zaczepiał pasażerów, wybił szybę, uszkodził drzwi i położył się na torach

fot. KPP Złotów
fot. KPP Złotów

50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali zaalarmowani przez pasażerów szynobusu, o tym, że w wagonie znajduje się agresywny mężczyzna, który po wyjściu na peron w Krajence obrzucił szynobus kamieniami dokonując wybicia szyby oraz uszkodzenia poszycia drzwi. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotowie natychmiast skierował na miejsce policjantów z miejscowego komisariatu.

Policjanci bardzo szybko pojawili się na peronie i podjęli interwencję wobec agresywnego mężczyzny. W momencie jak funkcjonariusze wbiegli na peron mężczyzna leżał się na torach uniemożliwiając odjazd szynobusu relacji Chojnice-Piła. Mundurowi wydali mu polecenie, wstania z torowiska i doprowadzili go do policyjnego radiowozu, wsparcia udzielił im drugi patrol z krajeńskiego komisariatu. Zatrzymany został doprowadzony do policyjnego aresztu. Jak się okazało sprawcą zniszczenia mienia był 50-letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał blisko dwa i pół promila w organizmie - relacjonuje podkom. Maciej Forecki, oficer prasowy policji w Złotowie.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia szynobusu. Przewoźnik złożył bowiem zawiadomienie o przestępstwie i wniosek o ściganie sprawcy. Straty jakie spowodował 50-latek wyceniono na blisko 7 tysięcy złotych. Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył nadmiarem spożytego alkoholu samego zdarzenia nie pamiętał twierdząc, że nie był świadomy swojego zachowania - dodaje.

O dalszym losie obywatela Ukrainy zadecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro