Reklama
Reklama

Kolejne drzewa pokryte pajęczynami na Ratajach: "nieco zatrważające zjawisko"

fot. Czytelniczka

O namiotnikach pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie, ale wciąż wzbudzają niepokój wśród mieszkańców.

Tym razem drzewa "prosto z horroru" pojawiły się na w rejonie osiedla Rzeczypospolitej na Ratajach. - Na Ratajach, nieopodal osiedla Rzeczypospolitej, zaobserwowałam dziwne i nieco zatrważające zjawisko - pisze do nas czytelniczka. - Kolejne drzewa zawijane są przez jakieś dziwne gąsienice w kokon. Zaraza przechodzi z drzewa na drzewo. Może redakcja wie, co to za wybryk natury i czy drzewa przeżyją? Czy może jednak taki los czeka nas wszystkich - dopytuje.

Tydzień temu pisaliśmy, że namiotniki pojawiły się w rejonie osiedla Jagiellońskiego, a więc nieopodal miejsca, o którym wspomina nasza czytelniczka. W ubiegłym roku, także na początku czerwca, namiotniki pojawiły się na drzewach m.in. w rejonie ulicy Zamenhofa, a więc w tej samej okolicy.

Namiotniki to drobne motyle. Tworzą pajęczynę, by chronić swoje larwy i miejsce żerowania. Niestety drzewa, na których się pojawiają szybko "tracą" liście, bo larwy je zjadają. Namiotniki nie są groźne dla ludzi. W zeszłym roku na zlecenie spółdzielni Osiedle Młodych prowadzono tu oprysk drzew, na których pojawiły się owady. W przypadku miejskiego terenu, na którym rosną drzewa, sprawa jest przekazywana do miejskich urzędników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro