Reklama
Reklama

Miasto Poznań sfinansuje projekt "szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii"

Marsz Równości 2018 | fot. Włodzimierz Hoppel

23 tysiące złotych z miejskiej kasy otrzyma Grupa Stonewall, znana m.in. z organizacji Marszu Równości.

Jak informuje Radio Poznań, pieniądze zostaną przeznaczone na projekt "szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii". Magdalena Pietrusik-Adamska dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, tłumaczyła, że "w projekcie zaplanowano wykład otwarty na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego". Odbęda się również szkolenia dla nauczycieli i pedagogów szkolnych czy warsztaty antydyskryminacyjne.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W sumie budżet na konkurs dotyczący zadań z obszaru "upowszechniania i ochrony wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji" wyniósł prawie 100 tys. złotych. 51 tys. zł otrzyma Fundacja Motylarnia (środki sfinansują m.in. warsztaty pomagające radzić sobie ze złością) a 25 tys. Fundacja Fiona, która przeszkoli nauczycieli w zakresie pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
15.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro