Reklama
Reklama

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego

fot. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Znamy nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

8 czerwca odbyło się elektroniczne głosowanie kolegium elektorów. Największe poparcie zyskał w nim prof. dr. hab. Krzysztof Szoszkiewicz - to właśnie on będzie pełnić funkcję rektora uczelni w latach 2020-24.

Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz to absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ukończył studia magisterskie na Wydziale Rolniczym (ówczesna Akademia Rolnicza w Poznaniu). Następnie w 1995 r. uzyskał stopień doktora, a w 2004 r. - stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie kształtowania środowiska. Tytuł Profesora nauk rolniczych otrzymał w 2011 r. Zainteresowania naukowe profesora obejmują ekologię i ochronę środowiska, bioindykację ekosystemów wodnych oraz ocenę i ochronę bioróżnorodności. Jest autorem i współautorem wielu książek oraz publikacji w tym zakresie.

- Całej społeczności Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dziękuję za okazane mi zaufanie. Nasza Uczelnia, w obecnym okresie zmian, wymaga efektywnego zarządzania i pracy nad osiągnięciem wysokiej pozycji naukowej. Potrzebuje też lidera, który zna Uczelnię i rozumie jej specyfikę, a jednocześnie ma doświadczenie, zarówno w kierowaniu zespołami, jak i w efektywnym pozyskiwaniu środków finansowych. Wierzę, że moje doświadczenie zawodowe i umiejętności organizatorskie oraz dotychczasowe osiągnięcia pozwalają na realizację strategicznych wyzwań stojących przed nami w nadchodzącej kadencji. Zobowiązują się do rzetelnej realizacji proponowanego przeze mnie programu i uczynię wszystko aby nasza uczelnia nadal dobrze się rozwijała - skomentował rektor-elekt.

Prof. dr hab. Szoszkiewicz zastąpi na stanowisku prof. dr hab. Jana Pikula.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
0℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro