Reklama
Reklama

Atrapą broni przestraszyli dwóch 12-latków i ukradli im... 8,20 zł. Grozi im 12 lat więzienia

fot. policja

Do zdarzenia doszło w Kaźmierzu na terenie powiatu szamotulskiego.

4 czerwca przed 18.00 policjantów z Szamotuł poinformowano o rozboju, do którego doszło w Kaźmierzu. - Ze zgłoszenia wynikało, iż dwóch nieznanych mężczyzn napadło na syna zgłaszającego. Na miejscu policjanci szamotulskiej patrolówki ustalili, że do zdarzenia doszło na placu zabaw w okolicy kościoła w Kaźmierzu. Zgłaszający oświadczył, iż dwóch nieznanych mężczyzn w wieku około 18 lat zażądało od jego syna oraz jego kolegi wydania pieniędzy i telefonów komórkowych - wyjaśnia Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

Napastnicy mieli mieć przy sobie broń i mieli uderzyć jednego z 12-latków w brzuch. Przestraszeni chłopcy ostatecznie wydali im wszystkie pieniądze, które przy sobie mieli, a było to 8 złotych i 20 groszy. - Choć przestępcy nie zdołali się znacznie wzbogacić, wystraszyli dzieci używając do kradzieży groźby i przemocy. Zgłaszający wskazał policjantom, że sprawcy to najprawdopodobniej mężczyźni, którzy przebywali w chwili zgłoszenia w parku - dodaje.

Policjantom szybko udało się zatrzymać napastników. To 17-latek i 20-latek, mieszkańcy Kaźmierza. Trafili już do aresztu. Zabezpieczono atrapę broni, którą się posługiwali. - Szamotulscy kryminalni przedstawili im zarzuty rozboju przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. W rozmowie z policjantami nie byli pewni na co wydali skradzione dzieciom pieniądze... Stwierdzili, że najprawdopodobniej na alkohol.

Grozi im 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro