Reklama
Reklama

Ogromne poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w Wielkopolsce: tylko w naszym regionie zebrano więcej podpisów niż potrzebuje

fot. Rafał Trzaskowski / FB

Aby móc kandydować na prezydenta Polski, Trzaskowski musi uzbierać 100 tysięcy podpisów mieszkańców.

Gdy ogłoszono, że wybory odbędą się 28 czerwca, Rafałowi Trzaskowskiemu zostało niewiele czasu na to, by uzbierać 100 tysięcy podpisów. Termin mija już w najbliższą środę, 10 czerwca. Już w weekend kandydat poinformował, że udało mu się zebrać ponad 100 tysięcy podpisów, ale zaapelował, by zbiórkę prowadzić do ostatniej chwili, by nie okazało się, że ktoś zakwestionuje część podpisów.

W niedzielę poseł Rafał Grupiński poinformował na Facebooku, że tylko w Wielkopolsce uzbierano... 142 520 podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Wynika z tego, że tylko w naszym regionie kandydat uzyskał więcej niż wymaganą liczbę podpisów.

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że będziemy mieć drugą turę wyborów. Zmierzą się w niej Andrzej Duda, na którego zagłosować chce 42,7% badanych oraz Rafał Trzaskowski, na którego głos planuje oddać 26,6%. Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia z wynikiem 7,7% poparcia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro