Reklama
Reklama

Kolejna poznańska ulica zostanie rozbudowana. Strażakom będzie łatwiej wyjeżdżać na akcje

fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w przetargu na rozbudowę ul. Lotniczej na odcinku od ul. Wzlotowej do ul. Dąbrowskiego. Wpłynęła jedna oferta.

Konsorcjum firm składające się z dwóch firm (PJL Sp. z o.o. Sp.K i BUDNET Waldemar Illmann), które złożyło ofertę zaproponowało cenę mieszczącą się w kwocie, jaką na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć zamawiający. Rozpoczęła się weryfikacja złożonych dokumentów.

Odcinek ul. Lotniczej między ul. Wzlotową a ul. Dąbrowskiego zyska nową nawierzchnię bitumiczną. W ramach inwestycji zbudowane i przebudowane zostaną zjazdy oraz skrzyżowania, powstaną nowe chodniki i awaryjna sygnalizacja świetlna dla straży pożarnej.

Dzięki tej inwestycji samochody strażackie z nowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Wojtulanis-Karpińskiej będą miały ułatwiony wyjazd na ulicę Dąbrowskiego, również w kierunku zachodnim. W tym celu, specjalnie dla nich, powstanie bezpieczny przejazd przez ul. Dąbrowskiego. Przebudowany odcinek ul. Lotniczej poprawi warunki komunikacyjne w tym rejonie - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca zbuduje również na tym odcinku kanalizację deszczową i sanitarną oraz kanał technologiczny. Przebuduje też sieć gazową i uliczne oświetlenie. Na realizację i odbiór wszystkich prac będzie miał łącznie 180 dni od podpisania umowy - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na drogach może być ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
4℃
-3℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro