Reklama
Reklama

Z Garbar odholowywali auta, bo stawiane były betonowe donice

fot. Straż Miejska
fot. Straż Miejska

6 czerwca na ulicy Garbary ustawione zostały pierwsze donice, w których będą posadzone świdośliwy Lamarcka wraz z zielenią niską.

Jak wcześniej zapowiadaliśmy ustawienie betonowych donic wymaga punktowego wygrodzenia jezdni na czas ich wyładunku, stąd sobotnie utrudnienia na odcinku od ulicy Wielkiej do Wodnej. Prosimy tym samym o nieparkowanie pojazdów na obszarach przeznaczonych dla donic wyznaczonych ciągłą białą linią, co umożliwi szybsze i sprawniejsze wykonanie prac. Już przed kilkoma dniami ustawione zostały stosowne znaki drogowe - informowała pod koniec tygodnia Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Pierwsze rośliny zostaną posadzone 13 czerwca tj. w kolejną sobotę podczas wyładunku kolejnej partii donic. Ostatnia partia donic zostanie ustawiona 20 czerwca, a rośliny zostaną posadzone kilka dni później. Łącznie na ulicy zostanie ustawionych 30 donic - dodała.

W sobotę od rana z ulicy Garbary odholowano cztery samochody, natomiast dwóch kierowców na miejscu ukaranych zostało mandatami. Przy zaparkowanych pojazdach drogowcy nie mogliby terminowo wykonać swojej pracy. Należy podkreślić to, że tak mała liczba pozostawionych aut jest efektem wcześniej przeprowadzonych działań informacyjnych - poinformował Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Ponadto przypominamy, że termin uruchomienia buspasa na ulicy Garbary od przystanku autobusowego Małe Garbary aż do ulicy Długiej planowany jest na 21 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro