Reklama
Reklama

Pijana lekarka przyjęła 45 pacjentów w przychodni. Miała 1,7 promila

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

Policję zawiadomił ojciec 2,5-letniego chłopca, który był przyjmowany w przychodni na terenie Gostynia.

Jak informuje gostynska.pl, 2,5-latek miał być przebadany przez dermatologa. Ojciec z synem czekali w kolejce do lekarza. W pewnym momencie ojciec zauważył dziwnie zachowującą się kobietę przy recepcji. Okazało się, że to właśnie lekarka, która ma zbadać jego syna.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Po wejściu do gabinetu lekarskiego nie było w nim czuć zapachu alkoholu, ale zachowanie lekarki wzbudziło podejrzenia ojca małego pacjenta. Kobieta była ubrana w odzież ochronną, ale miała uszkodzoną rękawiczkę, której nie zmieniła po poprzednim pacjencie. Mężczyzna po wyjściu z gabinetu poinformował o swoim podejrzeniu policję. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu i sprawdzili lekarkę alkomatem. Badanie wykazało około 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Kobieta została zatrzymana, z przychodni wyprowadzono ją w kajdankach.

Policjanci ustalili, że kobieta 4 czerwca, gdy doszło do zdarzenia, przyjęła 45 pacjentów. W jej torebce znaleziono 4 puste buteleczki po leku, którego głównym składnikiem jest etanol. Lekarka zapewniała, że nie przyjmowała żadnego alkoholu, ale przyznała, że wypiła tego dnia dwie buteleczki leku, a dnia poprzedniego także 2 buteleczki. Dawka jednorazowa leku to natomiast 1/3 butelki.

Kobietę przesłuchano. Częściowo przyznała się do zarzucanego czynu (narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 2,5-latka za co grozi do 5 lat więzienia), tłumaczyła się problemami osobistymi. Okazało się, że w przeszłości odpowiadała już za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Lekarka tłumaczyła, że alkohol w jej organizmie wziął się z przyjętego przez nią leku.

Lekarka pochodzi z jednej z podpoznańskich miejscowości. Obecnie przebywa na wolności, zastosowano wobec niej dozór policyjny. Ma zakaz przebywania w gostyńskiej przychodni, a także obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Nie może też pracować jako lekarz w innych miejscach.

Wobec lekarki ma być też przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro