Kolejny krok zrobiony: Warta Poznań lepsza od Olimpii Grudziądz

Drugie zwycięstwo w tym tygodniu odnieśli zawodnicy Warty Poznań.

Zieloni podejmowali w Grodzisku Olimpię Grudziądz, czyli zespół mający ambicję co najmniej znalezienia się w grupie zespołów z miejsc 3-6, które po 34. kolejce Fortuna 1 Ligi zmierzą się w spotkaniach barażowych o awans.

Warta od początku starała się dłużej utrzymywać przy piłce i dyktować tempo gry, nieco brakowało jednak sytuacji bramkowych. W 23. minucie płaską piłkę ze skrzydła posłał Janicki, ale w dobrej okazji Jaroch nie zdołał trafić w bramkę.

Przewaga Zielonych utrzymywała się do końca pierwszej połowy, grudziądzanie skutecznie jednak się bronili i przed przerwą nie zobaczyliśmy bramek.

W życiu zwykle warto być cierpliwym i podobnie było w sobotnie popołudnie w Grodzisku Wielkopolskim. W 62. minucie Janicki otworzył akcję podaniem do GRobelnego, ten odegrał w pole karne, a z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Apolinarski.

Olimpia rzuciła się do odrabiania strat, stworzyła sobie nawet dwie doskonałe okazje, ale obie zmarnowała.

Losy spotkania przypieczętował Boczek, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

W 24 meczach Warta zdobyła 49 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli - prowadzące Podbeskidzie Bielsko-Biała ma taki sam dorobek, ale było lepsze w bezpośredniej konfrontacji. Trzecia jest Stal Mielec, która w piątek zanotowała remis i do prowadzącej dwójki traci już 4 punkty.

13 czerwca Warta zagra na wyjeździe ze znajdującą się w strefie spadkowej Odrą Opole.

Warta Poznań - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)

Bramki: Apolinarski 62', Boczek 75'

Warta: Lis - Stępiński, Boczek, Grobelny, Janicki (82. Danielewicz), Kupczak, Ławniczak, Stępiński, Trałka, Apolinarski, Jakóbowski (59. Napołow), Jaroch (76. Szczepaniak)