Reklama
Reklama

Zaczął się sezon na niebezpieczny barszcz Sosnowskiego

fot. czerwonak.pl

Roślina staje się niebezpieczna głównie przy słonecznej pogodzie.

W tym sezonie na terenie Poznania nie odnotowano jeszcze przypadku występowania niebezpiecznej rośliny. W ubiegłych latach pojawiała się m.in. na Morasku oraz przy ulicy Bydgoskiej. Centrum Zarządzania Kryzysowego już teraz apeluje do mieszkańców, by w przypadku zobaczenia rośliny jak najszybciej poinformować o tym straż miejską.

Wybierz Renault Megane od ręki i zyskaj do 13.000 zł rabatu oraz ubezpieczenie 3,9% Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 512 295 955
REKLAMA

Barszcz Sosnowskiego to roślina z rodziny selerowatych. Może osiągać nawet 4 metry wysokości. Jest zielona u góry i pokryta fioletowymi plamkami na dole. Charakteryzuje się szerokimi liśćmi o zaostrzonych końcówkach oraz białymi kwiatami zebranymi w duże baldachy. Jeśli zobaczysz taką roślinę - nie dotykaj jej! Może się to skończyć poparzeniami II i III stopnia. Cień jest kluczowy jeśli chcemy ochronić naszą skórę przed poważnymi oparzeniami. Dopiero po kontakcie ze słońcem na naszej skórze pojawiają się bardzo poważne oparzenia. Jeśli już pojawią się pęcherze - trzeba udać się do lekarza, nie można ich samodzielnie przebijać. Ślady po oparzeniach mogą zostać na naszym ciele do końca życia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro