Reklama

Będzie obwodnica na trasie Poznań - Wolsztyn

fot. Google Street View

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na wybór firmy, która przygotuje projekt koncepcyjny dla obwodnicy Strykowa na drodze krajowej nr 32.

Strykowo znajduje się na trasie Poznań - Wolsztyn, niedaleko węzła trasy S5 "Stęszew". Teraz niewielka miejscowość, przez którą dziś przebiega droga krajowa nr 32, ma szansę na zyskanie obwodnicy. - Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe dotyczące wykonania projektu koncepcyjnego dla budowy obwodnicy miejscowości Strykowo w ciągu DK32 długości około 3 km. W bieżącym roku planuje się przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac przygotowawczych, które umożliwią pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i rozpoczęcie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje obwodnicę - wyjaśnia Marcin Kucharczak z GDDKiA w Poznaniu.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Oferty można składać do 9 czerwca. - Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miejscowości w ciągu DK32. Jest to ruch tranzytowy w osi wschód-zachód. Realizacja tej inwestycji jest istotna, ponieważ po otwarciu odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie zmieniła się sytuacja ruchowa. Dogodny wyjazd z Poznania drogą S5 generuje większe natężenie ruchu na drodze DK 32 - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
4℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
2.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro