Reklama
Reklama

Dworek z majątku Józefa Wybickiego w Manieczkach wystawiony na sprzedaż

fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna

To na tym terenie mieszkał twórca polskiego hymnu.

Ogłoszenie pojawiło się w serwisie internetowym, na którym prezentowane są nieruchomości wystawione na sprzedaż. Z ogłoszenia można się dowiedzieć, że dworek został wybudowany w 1894 roku i ma 514 metrów kwadratowych powierzchni. Jest położony na działce, która ma ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek otoczony jest parkiem, w którym znajduje się m.in. staw. To właśnie na tym terenie mieszkał Józef Wybicki, twórca polskiego hymnu. Budynek, w którym mieszkał już nie istnieje - spłonął kilka lat po śmierci Wybickiego. Dziś przypomina o tym głaz z pamiątkową tablicą.

Wybierz Renault Megane od ręki i zyskaj do 13.000 zł rabatu oraz ubezpieczenie 3,9% Auto Compol S.A. zaprasza! tel: 512 295 955
REKLAMA

Obiekt ma więcej niż 10 pokoi, a w niektórych pomieszczeniach znajdują się dobrze zachowane malowidła na ścianach. - W budynku do ok. 2006 r. mieściło się muzeum generała Józefa Wybickiego. Obiekt zabytkowy , z bardzo dobrze zachowaną formą pierwotną - zachowane malowidła, sztukateria, elementy wyposażenia, stolarka okienna i drzwiowa, zewnętrzne elementy ozdobne. Obiekt wymagający prac konserwacyjno-remontowych - czytamy w ogłoszeniu. Co oczywiste, dworek znajduje się w rejestrze zabytków.

Właściciel chce za budynek przeznaczony do remontu 1,5 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro