Reklama

Filip Bednarek podpisał kontrakt z Lechem Poznań. Kiedy będzie mógł zagrać dla Kolejorza?

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Filip Bednarek podpisał umowę z Lechem Poznań.

Grający przez ostatnich 12 lat w Holandii bramkarz od piątku przechodził testy medyczne, a po ich zaliczeniu mógł złożyć podpis pod kontraktem. Porozumienie wiążące go z SC Heerenveen wygaśnie 30 czerwca, więc Polak mógł zmienić pracodawcę bez opłaty transferowej.

- Dla mnie przyjście do Lecha jest czymś wyjątkowym, bo jestem z nim związany emocjonalnie. Czy to przez miejsce urodzenia, czy wspieranie Janka w przeszłości. Uważam, że posiadam umiejętności pozwalające mi być ważnym punktem zespołu. Chcę prowadzić zdrową rywalizację o pierwszy skład, w ramach której najważniejsze będzie dobro Kolejorza. Będę walczył o miejsce w bramce, ale tutaj słowa są zbędne. Najważniejsze będą czyny i nimi będę chciał pokazać, że zasługuję na swoją szansę. Gra dla tego klubu będzie wielką nobilitacją i mam nadzieję, że dumą dla kibiców, ponieważ jestem chłopakiem z regionu - powiedział niespełna 28-letni gracz.

Filip to prywatnie brat Jana, byłego obrońcy Lecha, sprzedanego 3 lata temu do angielskiego Southampton F.C.

- Filip na pewno przychodzi tutaj, żeby ostro powalczyć o miejsce w podstawowym składzie i mamy nadzieję, że ta rywalizacja wyjdzie zespołowi na dobre. To profesjonalista i doskonale wpisuje się w naszą filozofię oraz model ofensywnej gry, w której umiejętności bramkarskie są bardzo istotne. Dodatkowym plusem Filipa jest to, że jest on od lat związany w pewien sposób z Kolejorzem i będzie mógł tak jak jego brat ubierać koszulkę z kolejowym herbem na piersi. Pochodzi z Wielkopolski i doskonale rozumie czym dla mieszkańców tego regionu jest Lech. A do tego zyskujemy w szatni doświadczonego Polaka, który na pewno będzie miał pozytywny wpływ na naszą młodzież - komentował dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Umowa wejdzie w życie 1 lipca, ale to nie oznacza, że Bednarka zobaczymy na boisku jeszcz w obecnych rozgrywkach. Barwy Kolejorza przywdzieje on dopiero od początku sezonu 2020/21.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro