Reklama
Reklama

Pierwsze betonowe donice pojawią się w weekend na Garbarach. Kiedy buspas?

Wizualizacja | fot. ZDM

Podczas ustawiania donic kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

6 czerwca na ulicy Garbary ustawione zostaną pierwsze donice, w których będą posadzone świdośliwy Lamarcka wraz z zielenią niską.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Ustawienie betonowych donic wymaga punktowego wygrodzenia jezdni na czas ich wyładunku, stąd w tym dniu możliwe będą utrudnienia na odcinku od ulicy Wielkiej do Wodnej. Prosimy tym samym o nieparkowanie pojazdów na obszarach przeznaczonych dla donic wyznaczonych ciągłą białą linią, co umożliwi szybsze i sprawniejsze wykonanie prac. Już przed kilkoma dniami ustawione zostały stosowne znaki drogowe - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Pierwsze rośliny zostaną posadzone 13 czerwca tj. w kolejną sobotę podczas wyładunku kolejnej partii donic. Ostatnia partia donic zostanie ustawiona 20 czerwca, a rośliny zostaną posadzone kilka dni później. Łącznie na ulicy zostanie ustawionych 30 donic - dodaje.

Wprowadzenie zieleni i ławek było jednym z postulatów mieszkańców budynków położonych wzdłuż ulicy Garbary. Oprócz postulatów dotyczących uspokojenia ruchu i zapewnienia większego bezpieczeństwa pieszym, liczne były głosy mówiące o konieczności wzbogacenia przestrzeni o zieleń i elementy małej architektury.

Jak informują urzędnicy ZDM termin uruchomienia buspasa na ulicy Garbary od przystanku autobusowego Małe Garbary aż do ulicy Długiej planowany jest na 21 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro