Reklama
Reklama

Uruchomią kolejny punkt drive-thru. Z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać poznaniacy

fot. DWOT

Poznań to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przeprowadzone zostaną badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa.

W poniedziałek, 8 czerwca w Poznaniu otwarte zostanie centrum pobrań prób COVID-19 drive-thru.


Poznańskie drive-thru ma działać od przyszłego poniedziałku do środy na parkingu przy ul. Bułgarskiej. To projekt dla osób zmotoryzowanych. Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19 przy ul. Bułgarskiej, po wcześniejszym umówieniu wizyty, w godzinach od 10:00 do 19:00 zostaną pobrane wymazy do badań
- informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu - 61 65 68 075. Zapisy będą prowadzone już od piątku.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Poznania - dodaje rzecznik.

Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
18℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro