Reklama

Polski rząd kupi Żabkę?

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Od kilku dni w mediach pojawiają się doniesienia o tym, że polski rząd chce stworzyć własną sieć sklepów spożywczych.

Z ustaleń Rzeczpospolitej wynika, że wcale nie chodzi o zakładanie zupełnie nowej sieci sklepów, ale o przejęcie już istniejącej. Mówi się o tym, że rządowa sieć mogłaby współpracować m.in. z rolnikami oraz przetwórcami owoców i warzyw, co mogłoby wprowadzić niemałą rewolucję na rynku.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Dziennikarze RP wyjaśniają, że rząd jest zainteresowany kilkoma sieciami już działającymi na rynku. Ma to być m.in. Tesco, które od pewnego czasu zmaga się w Polsce z problemami. Zwolniło wielu pracowników, zamknęło część sklepów, a w innych zmniejszono powierzchnię. Kolejny kandydat to wywodząca się z Poznania Żabka. Obecnie jej właścicielem jest amerykański fundusz CVC, który nie komentuje doniesień o ewentualnej sprzedaży. Eksperci, z którymi rozmawiał dziennik wymieniali natomiast dodatkowo wywodzącą się z Krotoszyna sieć Dino, która odnosi coraz większe sukcesy na rynku i otwiera kolejne sklepy w całym kraju.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
44.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro