Reklama
Reklama

Serbska z jednym pasem do skrętu na most Lecha: "by kierowcy mogli sprawniej dojechać do ul. Naramowickiej"

fot. Natalie
fot. Natalie

Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśniają, dlaczego zmieniono organizację ruchu na ulicy Serbskiej w rejonie skrzyżowania z Lechicką.

Już w środę pisaliśmy, że z ulicy Serbskiej nagle zniknął jeden pas do skrętu w ulicę Lechicką, w kierunku mostu Lecha. Zamieniono go na pas do skrętu w kierunku ulicy Naramowickiej. Kierowcy są wściekli, bo tworzą się tu obecnie duże korki.

Maja Chłopocka-Nowak z PIM wyjaśnia skąd taka decyzja. - Zmiana organizacji ruchu została wprowadzona w związku z częściowym zamknięciem ul. Naramowickiej na czas budowy trasy tramwajowej na Naramowice wraz z układem drogowym. Ulicami Serbską oraz Lechicką poprowadzony został objazd, dlatego jeden z pasów do skrętu w prawo z ul. Serbskiej w ul. Lechicką został zmieniony na pas do skrętu w lewo, by kierowcy mogli sprawniej dojechać do ul. Naramowickiej - tłumaczy. - Trwają prace związane ze sterowaniem sygnalizacji świetlnej i optymalizacją skrzyżowania. Wykonawca zrealizuje je do końca tygodnia i po ich zakończeniu skręt w prawo w Most Lecha zdecydowanie się poprawi. Na bieżąco sytuacja jest monitorowana. Prosimy kierowców o wyrozumiałość i szczególną ostrożność w rejonie prac budowlanych oraz na trasach objazdów - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami kolejna zimna noc, jest ostrzeżenie meteo
8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro