Reklama
Reklama

Brama Poznania znów dostępna dla zwiedzających. Wprowadzono jednak zmiany

fot. UMP

Od 5 czerwca ponownie będzie można zwiedzać Bramę Poznania.

Do tej pory interaktywnej opowieści o Ostrowie Tumskim można było doświadczać za pomocą słuchu, wzroku i dotyku. W związku z nowym reżimem sanitarnym postanowiono zrezygnować z ostatniego elementu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy nad tym, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom, a jednocześnie zachować jak najwięcej z doświadczenia zwiedzania naszej ekspozycji. Przeorganizowaliśmy wszystkie prezentacje multimedialne, aby nadal można było się z nich dowiedzieć ciekawostek związanym z Ostrowem Tumskim, ale bez konieczności dotykowego obsługiwania monitorów. Zapewniliśmy rygorystyczne procedury dezynfekcji audioprzewodników, aby nadal mogły prowadzić zwiedzających przez wystawę i opowiadać o wyjątkowości tego miejsca Wprowadziliśmy również nowe elementy wystawiennicze rekompensujące brak możliwości korzystania z niektórych nośników - tłumaczyła Natalia Szenrok-Brożyńska z Bramy Poznania.

Czasowo wyłączona z oferty jest rodzinna ścieżka zwiedzania ekspozycji oraz audiowycieczki po wyspie katedralnej. Zawieszona zostaje również sprzedaż Wspólnego Biletu.

Wstęp na ekspozycję główną Bramy Poznania jest limitowany i biletowany. Rezerwować terminy oraz kupować bilety online można za pośrednictwem strony www.bilety.bramapoznania.pl. Istnieje możliwość zakupu biletu w kasie Bramy Poznania - gospodarze zachęcają do transakcji bezgotówkowych.

Budynek Bramy Poznania dostępny jest dla zwiedzających od wtorku do piątku w godz. 11:00 - 18:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 10:00-19:00. W poniedziałki - nieczynne.

Wejście na ekspozycję główną możliwe jest tylko od ulicy Gdańskiej, wyjście z koleiod strony Ostrowa Tumskiego (ul. Dziekańska 1).

Do końca czerwca wprowadzone zostały także specjalnie ceny biletów. Normalny - 17 zł, ulgowy - 12 zł oraz rodzinny - 34 zł.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro