Pechowy remis rezerw Lecha Poznań

Od remisu rozpoczęli wznowione rozgrywki II ligi piłkarze rezerw Lecha Poznań.

Trzeci szczebel rozgrywek, podobnie jak PKO BP Ekstraklasa i Fortuna 1 Liga, rozgrywa swoje mecze w ścisłym reżimie sanitarnym. Przed pierwszym spotkaniem zawodnicy i sztab drugiego zespołu musieli zatem poddać testom na obecność koronawirusa.

Lechici podejmowali we Wronkach Garbarnię Kraków, sąsiadującą z nimi w tabeli. To właśnie goście pierwsi zdobyli gola - w 19. minucie trafienie z rzutu wolnego zaliczył Bartosz Mruk.

Gospodarze wyrównali z rzutu karnego, a przed przerwą nie obejrzeliśmy więcej bramek.

Prowadzenie 2:1 dał Kolejorzowi Filip Szymczak. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i wydawało się, że dowiozą korzystny wynik do końca. Wtedy jednak nieco zabrakło im szczęścia - we własnym polu karnym poślizgnął się Karol Smajdor, prezentując piłkę, a w konsekwencji gola Krzysztofowi Szewczykowi.

W 23 meczach Lech II zdobył 29 punktów, co daje 13. miejsce i 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. W sobotę rezerwy Kolejorza podejmą Pogoń Siedlce, mającą obecnie 30 punktów.

Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Arkadiusz Kaczmarek (73. Tomasz Kaczmarek), Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor - Artur Marciniak, Łukasz Szramowski, Juliusz Letniowski (75. Bartosz Bartkowiak) - Michał Skóraś (61. Jakub Karbownik), Filip Szymczak, Oleksandr Yatsenko (67. Paweł Tupaj)

Bramki: Letniowski 22.(k), Szymczak 60. - Mruk 19., Szewczyk 80.