Reklama
Reklama

Przez Poznań przeszedł marsz pamięci George'a Floyda. Na koniec uczestnicy położyli się na ziemi

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Przez Poznań przeszedł marsz pamięci George'a Floyda.

To spontaniczna akcja, mająca upamiętnić mężczyznę, który zmarł w amerykańskim Minneapolis po brutalnej interwencji policjanta - stróż prawa przez kilka minut dusił go kolanem, a obrazki z tego wydarzenia szybko obiegły cały świat.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Przez USA przetacza się obecnie fala protestów, często zmieniających się w regularne starcia z policją. Zdarzają się również przypadki kradzieży czy niszczenia mienia.

Poznańska demonstracja była całkowicie pokojowa i nie było mowy o żadnych incydentach. Kilkaset osób (pomimo ograniczenia zgromadzeń do liczby 150 osób) zebrało się na placu Wolności i spokojnie przeszło ulicami miasta. Marsz zakończył się na placu Mickiewicza, gdzie większość uczestników położyła się twarzami do ziemi z dłońmi skrzyżowanymi za plecami - był to znak solidarności z czarnoskórym Amerykaninem, który zginął w Minneapolis. Następnie wszyscy rozeszli się do domów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro