Reklama

W Poznaniu obecnie jest 37 zarażonych, większość w swoich domach

fot. UMP

Prezydent Poznania przedstawił najnowsze dane dotyczące koronawirusa.

Jak poinformował Jacek Jaśkowiak, jest to ostatni internetowy raport dotyczący koronawirusa w mieście, bo sytuacja się ustabilizowała i jest możliwość, by spotykać się z dziennikarzami osobiście. - W szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej hospitalizowane są obecnie 103 osoby, w tym 27 z DPS lub ZOL. Zarażeni pacjenci to 64 osoby. 8 osób podłączonych jest do respiratorów - mówił prezydent Poznania. W szpitalu odnotowano łącznie 269 ozdrowieńców, a także 116 zgonów.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- W Poznaniu dziś mamy 37 aktywnych przypadków koronawirusa, a w powiecie poznańskim 9. Wśród poznaniaków i mieszkańców powiatu odnotowano 171 ozdrowień i 7 zgonów. W powiecie 336 osób znajduje się na kwarantannie, a 26 jest pod nadzorem epidemiologicznym - dodał. Większość osób obecnie przechodzących Covid-19 przebywa w izolacji domowej. 14 osób jest hospitalizowanych, a 5 znajduje się w izolatorium.

Prezydent podziękował poznaniakom za odpowiedzialność, rozsądek, ale poprosił o zachowanie ostrożności. - Widziałem przedwczoraj nad Wartą poluzowanie zachowań, wydaje mi się, że warto korzystać z maseczki tam, gdzie nie można zachować dystansu, myć ręce, jeśli ma się gorączkę proszę się izolować. Cieszmy się, że możemy spędzać czas na zewnątrz, że nie musimy nosić maseczek, ale czasem warto to jednak zrobić - mówił. - Cieszę się, że kawiarnie i restauracje wracają do życia, że mamy coraz więcej osób na rowerach. Zachowajmy jednak ostrożność, bo sytuacja ze Śląska pokazuje jak łatwo wirus się przenosi.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro