Reklama
Reklama

Potrzebujesz identyfikator mieszkańca SPP? Musisz pokazać PIT

fot. ZDM

Nasz czytelnik skarży się, że Zarząd Dróg Miejskich nie informuje o wszystkich dokumentach, jakie trzeba przedstawić, by dostać identyfikator.

- Jestem właśnie w ZDM żeby wyrobić nowy identyfikator mieszkańca w strefie płatnego parkowania. Jestem już drugi raz, bo nie miałem pojęcia, że muszę mieć PIT - pisze nasz czytelnik, Piotr. - Rzecz w tym, że razem ze mną nie wiedziało o tym sporo osób i wszyscy zostali odesłani z niczym. Myślę, że jako mieszkańcy strefy powinniśmy dostać do skrzynek info o zmianie zasad, ale rozumiem, że miasto nie miało na to ochoty albo funduszy. To, co jednak jest przegięciem, to brak odpowiedniego info na stronach ZDM. W zakładce "identyfikator mieszkańca SPP" nie ma słowa o konieczności przyniesienia PIT-u - dodaje. - Panie w okienkach na Pułaskiego mają urwanie głowy, bo wszyscy mają (moim zdaniem) uzasadnione pretensje z powodu braku informacji - kończy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Na stronach internetowych ZDM rzeczywiście próżno było szukać informacji o tym, że do wydania identyfikatora mieszkańca SPP konieczne jest pokazanie PIT. Co prawda można tu było przeczytać, że identyfikator otrzymują osoby zameldowane w strefie i "płacące podatki w Poznaniu", ale już w wśród dokumentów wymaganych do załatwienia sprawy nie pojawiała się informacja o PIT. Zmieniło się to po naszej interwencji w ZDM.

- Informacje o tym, kto może wystąpić o wydanie Identyfikatora mieszkańca Strefy Płatnego Parkowania zmieściliśmy na naszej stronie internetowej w kilku miejscach (w dziale Aktualnościach, Parkowanie). Dodatkowo w Biurze Strefy Parkowania dostępne są ulotki informujące o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania w Poznaniu. Dziękujemy czytelnikom portalu epoznan.pl za zwrócenie uwagi, że w Biuletynie Informacji Publicznej powinniśmy dodać informację, że koniecznie trzeba przedstawić jako wymagany dokument: potwierdzenie złożenia zeznania podatkowego PIT z zaznaczonym miejscem opłacania podatków jako miasto Poznań - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM. - Przypominamy, że Identyfikator mieszkańca od 1 czerwca dostępny wyłącznie dla mieszkańców zameldowanych w danym sektorze ŚSPP / SPP na pobyt stały lub tymczasowy i płacących podatki na rzecz miasta Poznania. Cena abonamentu: 30 złotych miesięcznie za pierwszy samochód, przy zakupie abonamentu 12-miesięcznego, jeden miesiąc jest bezpłatny. Abonament dla użytkowników samochodów użyczonych od 1 czerwca dostępny wyłącznie dla aut leasingowanych, kredytowanych i służbowych.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro