Reklama
Reklama

Serbska: nagła zmiana organizacji ruchu i "kierowcy zgłupieli"

fot. Natalie
fot. Natalie

Do naszej redakcji napisało w tej sprawie wielu kierowców.

We wtorek w godzinach popołudniowych na naszą skrzynkę mailową przyszło kilka wiadomości w sprawie organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Serbska / Lechicka. - Z dnia na dzień zmienili pasy z dwóch pasów skręcających w prawo z Serbskiej na most Lecha na jeden pas. Kierowcy zgłupieli i tworzą się niepotrzebne korki na Serbskiej. Zupełnie niezrozumiała zmiana. W lewo skręca garstka samochodów - pisze nasza czytelniczka Natalie.

- Chciałabym zapytać czy to jakiś żart, że z ulicy Serbskiej zniknął jeden pas do skrętu w prawo na most Lecha? Czy redakcja epoznan wie coś na ten temat? Korków w lewo jeszcze nigdy nie widziałam, za to w prawo już są - pisze kolejna czytelniczka.

- Doszło do zmiany w organizacji ruchu, a nie jest to w żaden sposób oznakowane i mnóstwo kierowców jest tam zdezorientowanych przez co jedzie po terenie wyłączonym z ruchu, albo gwałtownie próbują naprawić swój błąd powodując zagrożenie! Gdy się jedzie ul. Serbską jest tylko jeden pas do skrętu w prawo do mostu Lecha, a nie dwa jak było jeszcze w zeszłym tygodniu! Zero informacji o zmianie organizacji ruchu - grzmi Mikołaj.

W Zarządzie Dróg Miejskich ustaliliśmy, że to nie ZDM stoi za tą zmianą. Ma to być decyzja Miejskiego Inżyniera Ruchu i wykonanie Poznańskich Inwestycji Miejskich. Czekamy na informację z PIM w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro