Reklama

Ruszył kolejny etap prac na Dolnej Wildzie

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Utrudnienia są związane z budową drogi rowerowej.

W środę drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac na Dolnej Wildzie. Tym razem przenoszą się na odcinek pomiędzy ulicą Spychalskiego i Górną Wildą. Od środy ten odcinek ulicy jest jednokierunkowy. Kierowcy mogą wjechać na ul. Dolna Wilda od strony centrum jadąc w kierunku Dębca. - Pojazdy zmierzające z Dębca w stronę centrum poprowadzone zostaną objazdem przez ul. Żelazka i Drogą Dębińską. Dojazd do ul. Olimpijskiej i okolic ul. Półwiejskiej zapewni objazd przez ulice Świętego Jerzego, Wierzbięcice, rynek Wildecki, Górna Wilda - wyjaśniały w ubiegłym tygodniu Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Prace są prowadzone także na odcinku ulicy pomiędzy Św. Jerzego a Spychalskiego. I tutaj obowiązuje ruch w jednym kierunku - jedynie w stronę Dębca. - Wykonawca od początku kwietnia przeprowadził roboty rozbiórkowe, po czym przystąpił do trwającej jeszcze budowy zaprojektowanych zatok postojowych, chodnika i drogi rowerowej. Na tym odcinku ul. Dolna Wilda prowadzone są również prace związane z instalacjami podziemnymi - dodają.

Nowa droga rowerowa będzie mieć ponad kilometr długości i połączy okolice parku Jana Pawła II z rejonem Półwiejska / Krakowska / Królowej Jadwigi.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro