Reklama

Kolejne miliony na wielkopolskie drogi

fot. WUW Poznań

Dziś podpisane zostały kolejne umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Rządowe wsparcie trafi do powiatu jarocińskiego, ostrzeszowskiego oraz do gmin Jaraczewo, Ostrzeszów i Czajków. Umowy z samorządowcami podpisał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który wręczył także okolicznościowe czeki.

Jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mechanizmem wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje drogowe, jest właśnie Fundusz Dróg Samorządowych. Program pozwala zmieniać oblicze dróg w wielkopolskich gminach i powiatach, poprawiać ich standardy. Z wielką radością przyjmuję słowa kierowane ze strony samorządowców, którzy niezwykle doceniają i chwalą to rządowe wsparcie - mówił wojewoda, który także pogratulował otrzymanych środków samorządom.

Wartość podpisanych dziś inwestycji drogowych to ponad 13 mln 634 tys. zł.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala na finansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym - tłumaczy Anna Czuchra z WUW.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
9℃
Poziom opadów:
2.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
3.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro